Donecke Ukrainos kariuomenė naikina viską, kas gyva

Posted: 2014/05/27 in Kristina Apanavičiūtė, Ukraina

Screen Shot 2014-05-27 at 6.03.45 PM

Kol pasaulyje nieko nevyko, Ukrainoje buvo išrinktas papildomas, dar vienas prezidentas, juo tapo Porošenka.

Tik išrinktas pažadėjo, jog Rytų Ukraina bus „sutvarkyta“, to pažado vykdymo irgi ėmėsi.

Donecke pasirodė lėktuvai, kurie šaudė į bet ką – ar tai būtų oro uostas, ar gyvenamasis namas. Gatvėse nugriuvę kraujo balose kūnai – pagyvenusių močiučių, vaikų (pataikyta į vaikų polikliniką), o provakarietiška spauda praneša, jog „nukauti teroristai“.

Rytų Ukrainoje taikūs gyventojai žudomi etniniu pagrindu, nes jie yra etniniai rusai, ir nesutinka su fašistinės karinės chuntos, kuri netgi prezidentą sau naują, senajam net neatsistatydinus, išsirinko, valdžia.

Rytų Ukrainos gyventojai nesutinka su „amerikietiška svajone“, pagal kurią Tarptautinis Valiutos fondas primygtinai liepė dvigubai susimažinti pensijas, ir dvigubai pasididinti dujų kainą. Gyventojai, kurie atsimena antrojo pasaulinio karo nacių žiaurumus, ir kurių namai sproginėja jau antrą kartą gyvenime – šį kartą nuo ukrainiečių nacistų – negali savo akimis patikėti, ką mato – nes po II pasaulinio karo buvo pasirašytos tarptautinės kovos su nacizmu sutartys. Buvo pasauliniu lygiu žadama, jog „daugiau niekada nacizmo, daugiau niekada genocido“. „Pravyj sektor“ banditai pagarbiai vadinami „Nacionaline gvardija“ ir visur Ukrainoje šaudo ukrainiečių karius, kurie atsisako vykti į Donecką vykdyti genocido. Žūsta dešimtimis patyrę, į taikių gyventojų gynybą stoję SSRS spec. Operacijų dalyviai ir Ukrainos kariuomenių veteranai. Vakarai valo Ukrainą nuo patyrusių kovotojų, kad užpuolus tikram, ne vidiniam priešui, nebebūtų kaip apsiginti.

„Pravyj sektor“ banditus naujoji valdžia bet kada galės sudoroti – juk revoliucijos ryja savo vaikus. Lietuvoje toliau gyventojams ideologiškai plaunamos smegenys provakarietiškoje, gausiai iš Vakarų „demokratijos“ fondų finansuojamoje spaudoje, ir teigiama, jog Ukrainos valdžia legali, o Rytų Ukrainoje ji kovoja su „teroristais“.

Pavienių Rusijos būrių skverbimasis per Ukrainos sieną ir realios pagalbos žudomiems gyventojams teikimas vadinamas „Rusijos intervencija“, o jokios intervencijos nevykdantis Prezidentas V.Putinas – „teroristu“, „žudiku“, nors dėl karo Ukrainoje kurstymo, krizės sukėlimo tiek Rusijos, tiek ir Vakarų spauda apkaltino…Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę! Provakarietiška spauda, matosi, tamposi konvulsijose – nerimauja, kodėl Rytų Ukrainoje yra teikiama reali karinė pagalba, taip pat plyšauja iš džiaugsmo, jog Donecke po naktinės atakos daug aukų.

Tuo pačiu metu Lietuvoje vykdomi naktiniai lėktuvų skrydžiai – gal treniruojamasi „realiems veiksmams“ Lietuvoje? Kas čia žino, koks Ukrainos betvarkės strategų tikslas – iki kur gi ruošiamasis praplėsti Ukrainos gaisro židinį (fronto liniją)? Lietuvoje antrai kadencijai perrinkus, kaip teigia užsienio spauda, dėl Ukrainos krizės (karo) kaltą asmenį, tikėtis taikos yra naivu. Tik, klausimas, kas iš pasaulio galingųjų pagaliau imsis sustabdyti tą Amerikos siautėjimą Ukrainoje? Juk žūsta taikūs gyventojai: pensininkai, vaikai, paaugliai?

Lietuvoje, ypatingai socialiniame tinkle facebook, labai suaktyvėjusi rezervo kariškių veikla, jie pasisako prieš „kolorado vabalus“, kitaip negu jie mąstančius vadina „išdavikais, kuriuos reikia naikinti“.

Galimai Lietuvoje sugalvotas panašus planas kaip Ukrainoje – jog revoliucijėlę vykdytų net ne kariškiai, o seniai į atsargą išėjusieji ir mūsiškis „Pravyk sektor“ – įvairūs žinomi ir įslaptinti „tautinių“ smogikų būriai, kuriems neretai vadovauja netgi ne atsargos, o aktyvūs profesionalios kariuomenės kariai. Vis dar yra vilties, jog Ukrainoje ir pasaulyje nugalės sveikas protas, nes beprotybė aiškiau kaip dieną, kurios šviesoje vykdomi bombardavimai, matyti Donecke: Ukrainos armija bombarduoja savo pačių miestus. Tokios beprotybės niekas nematė nei viename kare. Tai yra klasikinės CŽV metodikos „savi šaudo į savus“ įgyvendinimas praktikoje.

 Tokios metodikos būdavo tik siekiamybė, Ukrainos pilietiniame kare tai tapo realybe. Ukraina leidžiama pelenais ir dūmais, vykdomas „valymas“. Naujasis „prezidentas“ jau svajoja ir apie Juodosios jūros baseino perlo – Krymo – bombardavimą. Priminsiu, jog Donecko bombardavimo tariamas legalumas susijęs su tuo, kad ginti taikių gyventojų jiems patiems prašant gegužės 25 dieną atvyko Čečėnijos batalionas, kuris karinės Kijevo chuntos buvo įvardytas kaip „teroristinės pajėgos“, kurias neva reikia sunaikinti. Rezultatas – žuvo taikūs gyventojai, vienas Ukrainos lėktuvų irgi buvo numuštas.

 Kryme vykdomas aktyvus kurstymas dėl „nelegalaus referendumo“, keliamas žmonių nepasitikėjimas nauja santvarka, o Porošenka pažadėjo užpulti Krymą. Kadangi Krymas priklauso (ir iki Chruščiovo „žesto“ priklausė) Rusijai, vadinasi, Ukraina ruošiasi užpulti Rusiją. Tokie drąsūs Porošnekos pareiškimai rodo, jog jis yra tiesioginis proamerikietiškų jėgų, sukėlusių krizę Ukrainoje, statytinis. Pasaulį apskriejo jau „teisėtų ir demokratiškų“ rinkimų Ukrainoje nuotraukos, kuriose rinkėjai meta po 4 biuletenius į balsadėžes. 

Kristina Apanavičiūtė 

Komentarai
  1. Benjaminas parašė:

    Praktiškai Porošenka šiuo metu elgiasi panašiai kaip Kadafis, naudodamas aviaciją ir sunkiuosius ginklus savo šalies miestų apšaudymui, tik šį kartą nėra kam įvesti neskraidymo zoną, nes tai naujos rūšies užjūrio “demokratijos“ proveržis. Kai kurie Lietuvos politikai šį karo “laužą“ pradėjo kurstyti nuo pat pradžių, nemanau, kad tai byloja apie jų išmintį. Lietuvai karo tikrai tikrai nereikia, nes nuo Rusijos mus neskiria joks vandenynas, be to Norvegijos ir Suomijos patirtis rodo, kad su Rusija galima ne tik taikiai sugyventi, bet ir naudingai bendradarbiauti ekonomikos srityje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s