Lietuva kovoje su terorizmu kardinaliai keičia kursą: dabar Čečėnijos ekstremistai -„herojai“?

Posted: 2014/03/13 in Ukraina

Doku_Umarov

Visi atsimename be galo uolius prokurorus Mindaugą Dūdą, Justą Laucių, kurie kartu su Rusijos FSB kovojo prieš čečėnišką ir islamistinį ekstremizmą. Rezultatas – ar tik ne keturios baudžiamosios bylos Eglei Kusaitei, be to, yra duomenų, jog buvo provokuoti „sprogdintis“ ir „Grozno angelais“ vadinti Gatajevai. Jie šiuo metu saugiai gyvena Helsinkyje, gavę politinį prieglobstį.

Lietuvoje buvo persekiojamas čečėnų teisių gynimo centras, Lietuva kaip valstybė ne kartą yra išreiškusi poziciją, jog nepalaiko čečėnų ekstremizmo. Lietuva visuomet pripažino Rusijos sienų neliečiamumą ir teritorijos vientisumą.

 Kas gi pasikeitė dabar, užsiliepsnojus Maidanui Ukrainoje? Staiga visi tie politikai, kurių valdymo metais buvo persekiojama Kusaitė, Gatajevai, taip pat ir Lietuvos totorius Robertas Mažitovas, labiau žinomas kaip „blogeris Kantas“ – staiga jie palaiko Maidaną!

 Tačiau Maidane kaunasi būtent Čečėnijos karų pagrindiniai vadeivos. Jie dabar siautėja po valstybinės institucijas ginkluoti ir visiems grasina. Ir tokią betvarkę palaiko Andrius Kubilius – kurio premjeravimo metais buvo smerkiamas net Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos jaunimas, jie buvo vadinami kone naciais! Už dalyvavimą jų organizuojamose eitynėse Kubilius grasino išmesti partijos narius!

Kas gi taip kardinaliai pasikeitė, jog čečėniškas bei nacistinis ekstremizmas, kurie siaučia Ukrainoje, staiga tapo tokie patrauklūs kone liberialiąsias pažiūras išpažinusiai konservatorių partijai – kuri netgi nepalaikė taikaus žmonių sambūrio Garliavoje, ir pasisakė už galimai prievartauto vaiko grąžinimą biologinei motina, nepasibaigus baudžiamosios bylos procesui.

 Versija tegali būti viena – pasibaigė vieni pinigai, prasidėjo kiti.

 Kai buvo atsivėrę kovos su terorizmu ir kovos su nacizmu fondai, konservatoriai labai kovojo su terorizmu Čečėnijoje ir Kaukaze, ir labai draugavo su žydų pasaulio atstovais, linkčiojo galvomis ir palaikė kovą su „nacizmu Lietuvoje“.

Taip pat, kaip pažymi pernai duotame interviu man profesorius Dovydas Katzas, Kubiliaus Vyriausybė žaidė dar kitokius žaidimus: pradėjo persekioti žydus, kurie kadaise, 1941 metais, pasitraukė partizanauti, kai Lietuvoje prasidėjo savarankiškai vykdytas lietuviškas holokaustas. Priminsiu, jog Hitleris nepalanavo žudyti žydų jų gyvenamosiose valstybėse, planavo pirma visus deportuoti, atlaisvinti teritorijas. O vėliau žudyti koncentracijos lageriuose. Lietuvoje vyko grynai savarankiškas lietuviškas holokaustas, apie ką bijoma kalbėti. Taigi, buvo pradėti persekioti „raudonieji partizanai“, penkiems iškeltos bylos.

 Kaip pasakojo man profesorius Dovydas Kazas, vieną išgyvenusįjį lagerį – šie žmonės labai gerbiami pasaulyje, atėjo apklausti Interpolas pagal Lietuvos uoliųjų prokurorų prašymą. Ir jie, pasakoja, nusilenkė iki žemės prieš senuką, atidavė pagarbą šiam „surviveriui“ (angl. Išgyvenusiajam), ir dar atsiprašė už Kubilių ir už mūsų prokuratūrą, kurie nežino, ko nori.

Taigi, Lietuva nuolat keisdama poziciją pagal vėjo kryptį, tarptautinės bendruomenės akyse apsijuokusi yra jau ne kartą.

 Tiek vaidindama kad kovoja su nacizmu – ir persekiodama tautinį jaunimą, tiek vaidindama, jog kovoja su komunizmu (čia jau kiti demokratijos fondai), ir persekiodama visame pasaulyje gerbiamus „surviverius“. Ir taip aršų padarę visiškai taikiai nuo 1999 metų Vilniuje gyvenantį profesorių Dovydą Katzą…

Taigi ir noriu paklausti – o jeigu kas konservatoriams sumokės kovoti prieš lietuvių tautą, tai jie ir eis ir kovos? Ak, tiesa – juk taip ir buvo: sumokėta už Hitachi, už Shevroną. Kubilius ir ko. galimai pasiėmė pinigus, tačiau tauta neleido. Ir visi tapome priešais. 

Taigi, klausimas tik – ko šitoms nesąmonėms pasiduoda JE dalia Grybauskaitė ir kaip ji vis dar tikisi laimėti Prezidento rinkimus?

 Juk tai vyko ir jos valdymo metais: ir Kusaitės, ir Gatajevų byla, ir neišaiškinta teisėjo, nuteisusio Gatajevus, Jono Furmanavičiaus žmogžudystė, ir nepatikrinti liudytojų parodymai, kurie matė tamsaus (galimai kaukazietiško) gymio žudikus…(Viskas buvo „nurašyta“ neaiškiomis aplinkybėmis žuvusiam D.Kedžiui, kuris, o ne galimai čečėnų smogikai, „žudė vienas“, nors jo „bendrininkų byla“ iki šios dienos nagrinėjama teismuose.)

 Ir Kubiliaus Vyriausybės galimai aferos vyko tyliai pritariant Prezidentei. 

Tai jeigu dabar tas po valstybės įstaigas siautėjantis čečėnų tautos didvyris „Saška Bilyj“ atskris į Lietuvą, ir pradės čia daryti revoliucijas, tai pagal kokius fondus jis bus sutiktas: arba pagal antiterorizmo, ar pagal demokratijos? Ir, įdomu, ar Lietuva laikysis tarptautinių įsipareigojimų tokį asmenį sulaikyti – kuris atvirai giriasi žudęs žmonės Čečėnijoje, sunaikinęs daug karinės technikos. Tegul palaikantys šiuos ekstremistus prisimena Kusaitės bylą, kai prokurorai nepripažino, jog lietuviai kaip kombatantai kovėsi Čečėnijos kare, nors vienam kombatantui net paminklas stovi. Kai nereikia – nepripažįsta, kai reikia nuteisti merginą. Kai reikia – palaiko kruviną revoliuciją, „čečėnų tautos didvyrius“, besišlaistančius su automatais po valstybines įstaigas. 

Bene vienintelė Europos valstybė – neskaičiuojant Serbijos ir kitų Balkanų šalių – palaikanti kovą su visokios rūšies ekstremizmu – Liuksemburgas ir pasisakė, jog nepalaiko Europos pozicijos, ir nesuvokia, kaip galima palaikyti atvirą ekstremizmą, terorizmą ir nacizmą.

 Kristina Apanavičiūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s