“Nekaltas“ Prezidentūros koketavimas ( via ekspertai.eu )

Posted: 2011/11/07 in ekspertai.eu

Vilniaus apygardos teismas savo rugsėjo 27 d. nutartimi patvirtino, kad Lietuvoje piliečiai patys neturi jokios teisės ginti viešojo intereso. Todėl netrukus po to, EKSPERTAI.EU kreipėsi į šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami inicijuoti Viešojo intereso gynimo civiliniame ir administraciniame procese įstatymą ir pateikti jį Seimui.
Tokio įstatymo būtinybė buvo aiškinama tuo, kad kol dabartinė Lietuvos prokuratūra atvirai ir tampriai bendradarbiauja su nusikalstamu pasauliu, labai skatintų visuomenę pačiai, teismų pagalba gintis nuo ją nebaudžiamai apiplėšinėjančių atsakingus postus valstybinėse institucijose užimančių individų.
Prie šio prašymo Prezidentei buvo pateiktas ir tokio įstatymo projektas. Apie tai skelbėme publikacijoje “Lietuvoje įstatymai draudžia piliečiams ginti savo valstybę teisinėmis priemonėmis“.
Po trijų savaičių Prezidentės spaudos tarnyba atsiuntė atsakymą:

“Dėkojame už jūsų laišką. Respublikos Prezidentės patarėjai susipažino su Jūsų kreipimusi, adresuotu šalies vadovei. Prezidentės nuomone, labai svarbu, kad įstatymų leidybos procese aktyviai dalyvautų ne tik valstybės institucijos, bet ir piliečiai, visuomeninės organizacijos, visuomeninės patariamosios ir kitos institucijos.
Šalies vadovė aktyviai naudojasi įstatymų iniciatyvos teise. Per dvejus kadencijos metus inicijuoti 107 teisės aktai, iš kurių 86 jau yra įgyvendinami.
Prezidentė inicijavo Lietuvos Respublikos Prokuratūros įstatymo pataisas, po kurių svarstymo buvo pakoreguotas įstatymo 19 straipsnis,  užtikrinantis efektyvesnį viešojo intereso gynimą.
Jūsų iškelta problema dėl viešojo intereso efektyvaus gynimo yra labai svarbi siekiant užtikrinti pamatinių visuomenės vertybių apsaugą. Šiuo klausimu nuolat vyksta diskusijos teisinėje erdvėje, tobulinama teisinė bazė.
Dėkojame už Jūsų pilietiškumą ir iniciatyvą.“

Toliau skaitykite…

Prouratūros įstatymo 19 straipsnio pataisos

 

Komentarai
  1. jole parašė:

    Ekselencijjai Prezidentei taip pat(kaip ir daug kam…)neaisku, kas tie blogieciai Kedzio istorijoje. Vis dar kaba tie neatsakyti110 klausimu. KAI PASKAITAI, NET BAISU! GAL IR PONIA PREZIDENTE SKAITE? Jeigu tie klausimai neturi jokio pagrindo, tai reiketu autoriu isaiskinti ir teisti del visuomenes klaidinimo ir smeizto. Gal tada ir musu salies Prezidente nebesiskustu, kad net jai neaisku…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s