Globalizmas: kokia nauda, jei vergauji? ( via respublika.lt )

Posted: 2011/10/23 in Naujoji Pasaulio Tvarka ( Endgame )

Solidžiais švarkeliais vilkintiems Lietuvos ekonominės, finansinės politikos formuotojams, nuolat aiškinusiems, kad pasaulio vyriausybė – vien sąmokslo teorija, belieka tik liežuvius prikąsti. Kieno kišenėje iš tiesų sėdime ir nuo ko priklauso mūsų likimai? „Respublika“ kalbina žinomus pasaulio ir Lietuvos finansų analitikus. Latvį Dmitrijų SMIRNOVĄ ir lietuvę Violetą KLYVIENĘ, dirbančią danams jų banko atstovybėje Lietuvoje.

Šveicarų federalinio technologijos instituto mokslininkai Endis Kohlanas (Andy Coghlan), Debora Makenzi (Debora MacKenzie) ir Džeimsas Glatfeldžeris (James Glattfelder) po išsamaus tyrimo paskelbė, kad pasaulio finansus valdo viena su kita susijusios 147 pasaulio kompanijos (pirmąjį penkiasdešimtuką (1-ojoje vietoje – koncernas „Barclays“) „Respublika“ skelbė vakar). Iš esmės tai reiškia, kad de facto pasaulio vyriausybė jau veikia – belieka sulaukti politinės pasaulio valdžios suformavimo ir įteisinimo. Tai tik patvirtino jau antrą mėnesį per pasaulį besiritančios naujosios „Volstrito revoliucijos“ protestuotojų įsitikinimą, kad globalistų siekis sukurti pasaulinę vyriausybę milijonus žmonių paverčiant pilka įkaitų-vartotojų mase pasireiškia ne tik godžių bankų sukeliamomis krizėmis, bet ir nacionalinių valstybių suvereniteto ribojimais.

– Briuselio biurokratai praėjusią savaitę jau atvirai pareiškė apie būtinybę sukurti Europos ekonominę vyriausybę. Atrodo, kad gali būti žengtas labai svarbus žingsnis į visų globalistų išsvajotąją Pasaulio vyriausybę. Kokių tolesnių žingsnių reikėtų tikėtis? 

D.Smirnovas: Tolesnė grandis – nacionalinių valstybių nepriklausomybės praradimas. Dabar besitęsianti ekonominė krizė yra dirbtinė. Ją sąmoningai sukėlė vadinamasis pasaulinis elitas, t.y. turtingiausi ir įtakingiausi pasaulio žmonės. Tikslas yra grynai merkantilinis: šios krizės dėka užvaldyti pasaulį. Priemonės taip pat aiškios: krizės metu nacionalinės valstybės priverčiamos bankrutuoti ir tuomet į darbą paleidžiami išorinio valdymo mechanizmai. Europoje ir JAV tai daroma per dvi struktūras – Europos Sąjungą ir Tarptautinį valiutos fondą (TVF). Galutinis šių struktūrų veiklos rezultatas: ateityje bus panaikintos bet kokios nacionalinės valstybės, o žmonės pateks į absoliučią ekonominę vergiją. Daugelis žmonių tiesiog priversti gyventi į skolą, tačiau tų skolų apmokėti jau nėra kuo… 

V.Klyvienė: Viena didžiausių euro zonos problemų – socialinės ir fiskalinės politikos disbalansas, vien savo siaurų nacionalinių interesų tenkinimas, ignoruojant globalią erdvę. 

– Ta „globali erdvė“ ir dabar egzistuoja, o vadinamoji „integracija“ vyksta visu tempu, tačiau kažkodėl tai nepadeda spręsti euro zonos problemų. Kokios dar „globalesnės erdvės“ čia reikėtų?

V.Klyvienė: Globali erdvė tarsi yra, tačiau vienos šalys laikosi žaidimo taisyklių, o kitos – ne. O kai atsitinka didžiulė bėda, mosikuojama rankomis ir klausiama, ką mums daryti, kaip įveikti krizę… Tikėti tuo, kad visi sąmoningi ir sugebės paaukoti savo trumparegiškus politinius interesus, jokiu būdu negalima. Pavyzdžiui, vargu ar šiandien surastumėte žmogų, kuris sakytų, kad Graikija nekaltai nukentėjo. Tai šalis, kuri nevykdė jokių struktūrinių reformų, gyveno ne pagal pajamas, kūrė gerovės ekonomiką be jokio ekonominio pagrindo. Dabar nepasitenkinimas yra nepaprastai didelis, o noro kažką pakeisti – labai mažai. 

– Šiuolaikinė pasaulio ekonominė sistema išties pagrįsta skolų auginimu ir jų administravimu, palūkanų skaičiavimu ir nauju skolinimusi, siekiant padengti ankstesnes paskolas. Tačiau taip gyvena valstybės. Nejaugi paprastas žmogus nepajėgus kontroliuoti savo poreikių, subalansuoti išlaidų ir pajamų ir neklimpti į skolų liūną? Pagaliau, ar visa vadinamoji „globalioji erdvė“ nėra tiesiog nacionalinių valstybių naikinimas?“

D.Smirnovas: Paprastas žmogus negali pasipriešinti sistemai. Be to, bankrutavus valstybėms labai staigiai pasikeis tų žmonių gerovė ir pragyvenimo lygis. Tiesiog visos valstybinės išlaidos mechaniškai perkraunamos ant paprastų žmonių pečių. Ir šis niūrus valstybių naikinimo scenarijus pildosi. Koks nors Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso) jau kalba atvirai, esą Graikija nesugeba suvaldyti savo ekonomikos, vadinasi, reikia įvesti išorinį valdymą. Taigi, Europos Jungtinių Valstijų kūrimas prasideda nuo Graikijos. Kita šalis šioje eilėje bus Ch.M.Barozo gimtoji Portugalija. Būtina pabrėžti, kad visa ES vadovybė neatstovauja savo valstybėms, jie niekada nebuvo savo valstybių patriotai. Visi tie naujieji komisarai dirba prieš savo valstybes. Jie visi yra marionetės, kurios padės savo šeimininkams praryti nacionalines valstybes – paskui eis Airija, Italija, Ispanija, Latvija, Lietuva, apskritai visa Rytų Europa…

V.Klyvienė: Norėčiau atsiriboti nuo globalizacijos temos ir kalbėti tik apie problemas, kurios kankina euro zoną, nes tai mums yra aktualiausia. Žinoma, ES vadovybė išreiškia akivaizdų tikslą – siekti kuo didesnės integracijos, nes tik tai gali išgelbėti euro zoną. Be abejonės, tokia integracija suvaržys nacionalines valstybes. Tačiau dėl ko ir ką mes norime aukoti? Jeigu mes norime kurti bendrą rinką, turėti bendrą valiutą ir gauti iš to ekonominę naudą, tuomet siaurus nacionalinius interesus reikėtų aukoti. Jeigu palikti šalims fiskalinę nepriklausomybę, tuomet ką pasakyti tai pačiai Graikijai? Gerai, vyručiai, jūs čia prisidirbote ir tvarkykitės patys? Galima ir toliau nieko nedaryti, tačiau reikia prisiminti ir tą naudą, kurią gavo graikų ekonomika iš buvimo euro zonoje, prisiminti gautą struktūrinę paramą ir tiesiog pasverti – ar viską nurašome, ar bandome išgyventi visi kartu dėl kitokios naudos.

– Vokiečių spaudoje rašoma, kad didieji euro zonos gelbėtojai – vokiečiai su prancūzais – tai pačiai bankrutuojančiai Graikijai bando įkišti kontraktus kariniams laivams pirkti. Vadinasi, viena ranka duoda paramą, kita – tą pačią paramą susigrąžina per savo valstybines kompanijas, kurioms užsakymus „išmušinėja“ diplomatiniais kanalais? O gal tiesiog sako: „Nepirksite mūsų laivų, negausite jokios paramos“? Ar tai integracija, ar banalus šantažas? 

V.Klyvienė: Mačiau apie tai tik žinutę spaudoje, kuri nėra patvirtinta oficialių pareigūnų reakcijomis. Tačiau reikia prisiminti, kad jau ne vieną dešimtmetį Graikija skiria milžiniškas pinigų sumas karinėms išlaidoms. Ši jų biudžeto eilutė visada viršydavo sveiko proto ribas. Manau, kad niekas neverčia šalies pirkti laivo pristatę šautuvą prie smilkinio. Abejoju, ar taip kalbama diplomatiniais kanalais. Girdėjau ekspertus kalbant, kad dar tada, kai Graikija nesikreipė pagalbos į ES, jie sėkmingai pirkdavo povandeninius laivus. Nežinia, kieno tie laivai, nes informacija, suprantama, konfidenciali, tačiau graikai turi amžinų problemų su turkais ir netgi būdami gilioje duobėje, tikėtina, nešykšti pinigų ginklams.

– Vadinasi, neišvengiamai krypstame prie išvados, kad nacionalines valstybes esą reikia naikinti dėl menamos naudos. Kokiais metodais to galima pasiekti?
D.Smirnovas: Jie tiesiog iš Briuselio reguliuos šių valstybių išlaidas. Jau dabar atvirai mums sako, esą visi mes gyvename ne pagal išgales, vadinasi, reikia radikaliai mažinti valstybės išlaidas. Taigi, bankrutuojančių valstybių išlaidas tvirtins ES, o tai reiškia, kad išlaidos bus pjaunamos taip, kad jokie eiliniai žmogeliai bus nepajėgūs pasipriešinti: nemokamos medicinos visiškas likvidavimas, nemokamo aukštojo mokslo panaikinimas laipsniškai pertvarkant ir vidurinio išsilavinimo sistemą, t.y. paverčiant ją mokama, taip pat bus įvesti maksimalūs apribojimai socialinės politikos srityje, t.y. naikinamos socialinės lengvatos, įvairios pašalpos ir t.t. Kitaip sakant, kuriama sistema, kurioje valdo tik tie, kurie turi pinigų – bankai ir globalistinės korporacijos.
V.Klyvienė: Apie pasaulio vyriausybės kūrimą ir dirbtinį nacionalinių valstybių naikinimą jokie normalūs ekonomistai nešneka. Ekonomistai kalba apie metodus, kuriais reikia kovoti su krizėmis. Mes ir be to turime krūvą globalių organizacijų, kurios ir taip atlieka tos globalios vyriausybės vienokias ar kitokias funkcijas. Pavyzdžiui, Jungtinės Tautos. Aš taip pat matau negerovių globalioje valdžioje, nes globalioje erdvėje labai sunku rasti visus tenkinantį sprendimą, nes tokiu atveju veikia interesų grupės arba politiniai blokai, vyksta galių žaidimai ir t.t. Mažiau demokratizuotų šalių požiūriai nuo Europos ar JAV taip pat smarkiai skiriasi, todėl ir prielaidų sukurti naują globaliąją vyriausybę nematau. O kalbos apie vergovę yra nerimtos. Nustokime žiūrėti į tą globalizmą kaip į baubą. Mums šiandien labiausiai rūpi europinės problemos, kurių tikrai netrūksta, todėl kuo didesnės integracijos ir tarpusavio atsakomybės siekiai šiuo metu yra labai sveikintini.
– Matome pasaulyje plintančius protestus prieš tokią sistemą. Ar tai sąmoningas pasipriešinimas, ar vis dėlto tai tik spontaniškos pusiau anarchistinės apraiškos, kurių Europoje jau buvo daugybė?
D.Smirnovas: Žinoma, tuos protestus išprovokavo stambiųjų Amerikos bankų gobšumo sukelta krizė. Žmonės mato, kad bankų ši krizė visiškai nepalietė. Netgi atvirkščiai – krizės metu bankai pradėjo dar daugiau uždirbti, pasiglemždami ir valstybines dotacijas. Juk visi mato, kad mokesčių mokėtojų sąskaita valdžia gelbėja „prisidirbusius“ bankus, atimdama tas lėšas iš švietimo, sveikatos apsaugos, socialinių reikmių… Šiuo požiūriu žmonių pyktis yra natūralus.
– Tačiau toks prieštaringas veikėjas kaip Džordžas Sorošas (George Soros) tarsi taip pat išreiškė paramą protestuotojams. Ar jums tai neatrodo mažų mažiausiai įtartina?

Žydas George Soros

D.Smirnovas: Man tai panašu į provokaciją. Minėtas spekuliantas, pareikšdamas paramą, aiškiai nebijo prarasti savo turto ir manipuliuoja viešąja nuomone. Valstybės bus griaunamos ne vien administraciniais nurodymais, tačiau ir per kylančias revoliucijas. Žmonės bus kviečiami kelti riaušes ir kurti anarchistinį chaosą. Dabartinius judėjimus jau dabar bandoma nukreipti antivalstybine linkme – taip vykdoma valstybės erozija iš vidaus. Procesai iš esmės panašūs į Rusijos revoliuciją 1917 metais. Tada Leiba Bronšteinas, vėliau pasivadinęs Levu Trockiu, taip pat aktyviai kvietė kovoti prieš pasaulinį kapitalą, prieš bankininkus, o realiai tie patys bankininkai revoliucijos metu rėmė tą patį L.Trockį. Rezultatas labai liūdnas: visi žmonės tiesiog buvo paversti vergais. Dž.Sorošas yra toks pat tipas kaip ir L.Trockis, nenuostabu, kad ir jis eina panašiu keliu…

Žydas Lev Trocki ( arba Leiba Bronstein ). Žydelis Leiba Bronstein arba Lev Trocki tapo masonu 1897 metais. Palaikė kontaktus su B’nai B’rith, žydų masonų organizacija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s