Naujas svarbiausias amerikiečių priešas – Amerika ( via respublika.lt )

Posted: 2011/10/19 in Amerika

Po pasaulį plinta akcija „Užimk Volstritą“.

Turbūt pirmą kartą prasidėjusi ten, kur ir turėjo prasidėti. Niujorke. Toje vietoje, kur buvo ilgai režisuojama pasaulinė finansinė katastrofa. Būtent toje vietoje, iš kur per pasaulį nusirito ciniškai neatsakingos bankininkystės šluojančios pasekmės. Savo kelyje dehumanizavusios viską, prie ko tik prisilietė. Ciniškai sutraiškiusios eilinių žmonių gyvenimus. Destabilizavusios valstybių ekonomikas. Įstūmusios pasaulio valstybes į bankrotus, skolas, diržų veržimąsi. Įstūmusios pasaulio valstybes į piliečių maištus prieš teisėtas valdžias.

Pirmą kartą taip aiškiai įvardyta, kas yra blogis. Bet kada galintis sukelti naujas katastrofas. Blogis – dehumanizuotas Volstritas. Jo finansų „genijai“ susikoncentravę tik į pelną, tačiau praradę bet kokį ryšį su gyvais žmonėmis. Su jų lūkesčiais. Plaukiojantys kažkokioje virtualioje realybėje, kur jokie bankrotai nei žmogui, nei jo valstybei neskauda. Tokie dehumanizuoti, globalizuoti finansų „genijai“ bet kada gali įstumti pasaulį į naują krachą, nes nieko iš esmės nepasimokė. Pirmieji atkuto. Nė kiek nepasikeitė. Mentalitetas liko tas pats. Pasaulis jiems – tik eksperimentinė laboratorija su bandomaisiais triušiukais. Tokiame pasaulyje iš esmės nelieka jokių valstybių. Jas pakeičia bankų konglomeratai ir rinkos. Politinės santvarkos, visos demokratijos tampa tik prielipais, pataikaujančiais bankams.

Akcija „Užimk Volstritą“ kai kam gali atrodyti tik asocialų ar nuskurdintų žmonių keršto akcija. Kai žmonės nori užimti bankus kaip kadaise Smolnį. Nusiaubti, išdraskyti – ir viskas. Tokį negatyvų požiūrį į protestuotojus palaiko ir valstybių vadovai, ir patys finansininkai. Ar jie teisūs? Kažin. Ezopo kalba kalbant, užimti Volstritą – tai pakeisti Volstritą. Pastatyti bankus į jiems deramą vietą. Išformuoti tą pačią galingiausią anoniminę pasaulio valstybę, kuri jau ima kenkti likusiam pasauliui. Kenkia labiau nei tradiciniai JAV vadovų mielai įvardijami priešai. Radikalusis islamas, Lotynų Amerikos narkotikų karteliai ir konkretūs žmonės, vadinami tiesiog numeriais. Tarkime, Amerikos priešas numeris pirmas ar antras, kuriuos reikia rasti ir be teismo nužudyti.

„Užimk Volstritą“ yra kažkas naujo, nes naują priešą įvardijo ne JAV vadovai, bet eiliniai amerikiečiai. Jie rado priešą ne Afganistane, Irane ar Libijoje, ne Šiaurės Korėjoje ar Kolumbijoje, bet savo namuose. Niujorke. Volstrite. Ir šis eilinių amerikiečių įvardytas priešas be jokių diplomatinių pastangų iškart tapo ir europiečių priešu. Atsiminkime, kaip nenoriai siuntė europiečiai savo karines pajėgas į Afganistaną. Nes sunkiai galėjo įsijausti, kad Afganistanas yra jų priešas. Tačiau kaip lengvai, vos priešu buvo paskelbtas Volstritas, tuo patikėjo britai, italai, graikai, vokiečiai, lenkai. Nes nesureguliuotas bankininkystės sektorius yra potencialaus terorizmo sektorius. Sprogusios finansinės bombos, įvairių finansinių piramidžių griūtys daug labiau nustekena pasaulį nei koks Bangladešo tamilų „tigras“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s