Kodėl taip sunku atsispirti genetiškui šudui? ( via respublika.lt )

Posted: 2011/09/23 in Genetiniai eksperimentai

Dėl laisvo prekių judėjimo tarp Europos Sąjungos valstybių narių Lietuva leidžia laisvai judėti ir genetiškai modifikuotiems organizmams (GMO). Laisvai judėti dešrose, sūriuose, bulvėse ir kituose kasdien vartojamuose produktuose.
GMO laisvai įšoks į kiekvienos mūsų šeimininkės virtuvę. Dalyvaus per mūsų pusryčius, vakarienes ir pietus kaip visateisis šeimos narys, atsiųstas iš „eurosojūzo“ ir įpirštas JAV lobistų.
O gal mes nenorime? Gal esame pripratę prie kokybiškesnės, sveikesnės virtuvės, tinkančios būtent mūsų klimato sąlygoms, kai tiksliai žinome, ką valgome? Niekas neturi teisės landžioti po svetimas virtuves. Patarinėti, ką privalome valgyti. Mes nepatarinėjame prancūzams, ispanams, kaip turi atrodyti jų nacionalinė virtuvė. Nepatarinėjame vokiečiams ar amerikiečiams, sveika ar nesveika valgyti greitąjį maistą. Tai kodėl kitos valstybės mums prievarta perša produktus, kuriuose yra GMO? Juolab kai nėra mokslinių įrodymų, kuriais būtų vienu balsu tvirtinama, kad joks GMO sveikatai nekenkia.
Argumentas, kad GMO pripažįsta ES, yra visiškai silpnas. Netgi komiškas. Tai avių bandos argumentas. Jei visi taip daro, dar nereiškia, kad teisingai daro. Jei visi, skatinami amerikiečių lobistų, nuolankiai grūda sau į skrandžius modifikuotus organizmus, tai dar nereiškia, kad ir mes turime pratintis prie kažkokių naujų organizmų. Jei kokia avių banda nutars, jog kas rytą reikia gerti riciną, tai ką? Ir mes gersime?
Pasaulyje iš viso nėra bendro gyvensenos standarto, kuriam visi Žemės gyventojai privalėtų paklusti. Pasaulis tik tol įdomus, kol sugeba išvengti priverstinės niveliacijos. Kol jai priešinasi. Kol yra kitoniškas. Visoks. Nepanašus į vienoda žolyte apsėtą ir nuskustą veją. Nes tokia veja skirta ne grožėtis, gėrėtis žolynų įvairove, o mindžioti. Ir vos žolė per daug pasistiebia, ji nupjaunama. Kad būtų standartinio aukščio.
Pažvelkime į Lietuvai brukamą GMO kaip į Lietuvos mindžiojimą. Kai žmonės verčiami keisti savo valgymo įpročius, nors jie nekenkia nei mūsų sveikatai, nei kitų ES gyventojų sveikatai. Neskatina terorizmo, rasinės neapykantos ir t.t. Ar kiltų Trečiasis pasaulinis karas, jei Lietuva atsisakytų brukamo GMO? Aišku, kad ne. Bet jei vergiškai, nesipriešinant nei Vyriausybei, nei Seimui, sutinkame maitintis su GMO, mes jau tampame avimis. Bijančiomis atsilikti nuo didžiosios ES avių bandos. Tačiau ar didelis atsilikimas gerbti savo piliečių sveikatą?
Labiausiai glumina, kad mūsų Seime ir Vyriausybėje įsigali klusniosios avies leksikonas. Europa leidžia-neleidžia. Visa Europa taip daro. Na, ir kas, kad daro? Trūksta drąsos pareikšti, kad lietuviai nedarys? Nes nenori. Nes yra originalūs. Parodykime savo originalumą, kol galutinai nenubrozdinome nacionalinės savigarbos ir nesusiniveliavome. Į pilkąją, klusniąją masę. Ryjančią bet ką. Net neprivalančią žinoti, kiek genetiškai modifikuotų organizmų kasdien praryja. O vėliau, kai pakenks savo asmeniniams organizmams, klusniai kimš farmacijos gigantų tiekiamus vaistus. Rinka tiems vaistams bus sukurta.

Originalus įrašas

Monsanto GMO Bees CCD


Komentarai
  1. kantas parašė:

    kantas reblogged this from Gyvenimo kritika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s