Šoko Dokrina arba tamsioji kapitalizmo pusė ( išversta www.atoveiksmis.lt )

Posted: 2011/08/25 in Dokumentika ( išversta į lietuvių kalbą )

The Shock Doctrine Knygoje “Šoko doktrina“, remiantis kelių pastarųjų dešimtmečių pavyzdžiais, nuosekliai tyrinėjama, kaip neoliberalią ideologiją išpažįstantys reformatoriai bei politikai panaudoja socialinį ir ekonominį šoką savo tikslams pasiekti. Dėl globalaus kapitalizmo pažadėtos “šviesios ateities“ sunaikinama socialinė ir ekonominė infrastruktūra, sutrypiamas kelių kartų ir ištisų regionų žmonių gyvenimas. Kūrinys iškart tapo bestseleriu ir sulaukė aštrios kritikos, taip pat buvo priskirtas prie svarbiausių XXI a. knygų apie ekonomiką ir pavadintas įtikinama studija apie tamsiąją kapitalizmo prigimtį. Ši knyga paskatins kitaip pažvelgti į daugelį dalykų, kurie per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje tapo mums tarsi “savaime suprantami“.
Naomi Klein – jauna Kanados žurnalistė ir politikos apžvalgininkė, viena iš įtakingiausių dabartinių kairiosios politinės krypties mąstytojų. Rašo su plačiu mokslininkės užmoju bei įkarščiu. Šią autorę išgarsino 2000 m. išleista knyga “No Logo“. Joje nagrinėjamas didžiųjų tarptautinių korporacijų prekių ženklų įsigalėjimas, monopolizuojant rinką ir užvaldant viešąją erdvę.
Už šią knygą Naomi Klein 2009 m. buvo apdovanota Warwick premija, kuri už geriausius darbus skiriama įvairių sričių autoriams.

Naomi Klein 

Naomi Klein

Dokumentinis filmas THE SHOCK DOCRINE .

Komentarai
  1. fsdasd parašė:

    skaiciau ta soko doktrina biblej paemus – popierini varianta…

    tiesa maisyta su melu…

    ten raso kad 2001 09 11 buvo amerikos policijos aplaidumas – o ne is anksto suorganizuotas amerikos elito ispuolis pries paprastus zmogus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s